Tytuł


Koncert Jubileuszowy

Koncert Jubileuszowy

Kończący się rok jest dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot rokiem jubileuszowym – instytucja obchodzi 35-lecie istnienia.  więcej

Już w grudniu odbędzie się Koncert Jubileuszowy, na którym zaprezentowany zostanie rocznicowy program obejmujący dzieła szczególnie bliskie sopockiej filharmonii.

Gościem Koncertu Jubileuszowego będzie wybitny niemiecki wiolonczelista prof. Wolfgang Boettcher, który wystąpi z Orkiestrą pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego już 15 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK. Program koncertu nawiązywać będzie do repertuaru prezentowanego podczas pamiętnego pierwszego koncertu sopockich filharmoników w gdyńskim Teatrze Muzycznym 6 czerwca 1982 roku. Wykonanie zostanie m. in. „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Feliksa Janiewicza, utwór który już wtedy “przekonał słuchaczy o walorach zespołu” – jak pisała Wanda Obniska w “Głosie Wybrzeża” o koncercie inauguracyjnym Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego. Poza tym w programie znajdzie się „Serenada” Piotra Czajkowskiego, która jest jednym z ważniejszych utworów w repertuarze sopockiej filharmonii, a także „Koncert wiolonczelowy” Camille Saint-Saënsa.

Program:                      

Feliks Janiewicz – Divertimento na orkiestrę smyczkową
Camille Saint-Sa
ëns – Koncert wiolonczelowy nr 1 , op. 33
Piotr Czajkowski – Serenada
 

Wystąpią:
Wolfgang Boettcher – wiolonczela
Wojciech Rajski – dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

 

Proponujemy również


Wyobraźmy sobie zwyczajne, spokojne, małe miasteczko. Miasteczko, w którym wszyscy się znają i…

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy