Program


"Skrzypek na dachu"

"Skrzypek na dachu"

Musical Skrzypek na dachu to jeden z najsłynniejszych musicali, nieustannie i na nowo -od 1964 roku - wystawiany na scenach całego świata.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. július 20. péntek, 19:30

Jego sławę utrwaliła ekranizacja Normana Jewisona z 1971 r. z wielką kreacją Chaima Topola w roli Tewjego.
W Polsce prapremiera scenicznej wersji miała miejsce w 1983 r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Historię zapoczątkowała nowela Szolema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza, opowiadająca o życiu i pogromach ukraińskich Żydów. Autor libretta musicalu Joseph Stein dosyć swobodnie wykorzystał fabułę oryginału, ale zachował klimat tamtych czasów, mentalność bohaterów, ich poczucie humoru i niezłomną wiarę w siłę tradycji. Te elementy również odnalazły się w piosenkach Sheldona Harnicka napisanych do genialnej muzyki Jerry’go Bocka. Gdybym był bogaczem, Tradycja, To noc, to dzień, Anatewka i wiele innych piosenek, stały się prawdziwymi przebojami musicalowymi. 

Libretto opowiada o biednym mleczarzu, który po latach małżeństwa odkrywa, jak bardzo i niezmiennie kocha swoją żonę, swoje córki, swoją pracę i swego konia, o którego się troszczy, jak o członka swojej rodziny. Jako Żyd musi czasami wybierać pomiędzy miłością do bliskich a powinnością wobec tradycji. Ale przecież wszystko to sprawa dyskusji, którą prowadzi z samym Bogiem. Całość jest nieco nostalgicznym przywołaniem panoramy świata, ongiś tak barwnego i żywotnego, a dzisiaj już nieistniejącego.

Przedstawienie Teatru Muzycznego z Łodzi, wyreżyserowane przez Jana Szurmieja poprzedzi przedmowa Grażyny Torbickiej.

Organizator: "Orfeo" Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Casa Grande

SKPRZYPEK NA DACHU

Muzyka: Jerry Bock 
Libretto: Jospeh Stein
Teksty piosenek: Sheldon Harnick 
Przekład: Antoni Marianowicz 

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Jan Szurmiej
Kierownictwo muzyczne: Dariusz Różankiewicz, Roman Paniuta
Dekoracje: Wojciech Jankowiak
Kostiumy: Marta Hubka
Kierownictwo chóru: Roman Paniuta

Obsada:

W roli Tewiego – Zbigniew Macias
oraz soliści, chór balet i orkiestra Teatru Muzycznego w Łodzi

Ajánlatunk


Współczesna Polska staje się tłem dla historii, która wydaje się jakby „wyjęta spod pióra” starożytnego greckiego dramaturga. Bohaterki spektaklu, inspirowane postaciami Arystofanesa, to kobiety, które postanawiają połączyć siły i podjąć walkę o swoje prawa i poprawę statusu społecznego poruszając problem stereotypu płci.

Wybitny polski pianista i jazzman Sławek Jaskułke wystąpi na scenie Starego Maneżaw Gdańsku. Występ artysty rozpocznie cykl koncertów jazzowych zaplanowanych na pierwsze tygodnie działalności Klubu.

Ajánló


Bardzo rzadko wykonywane arcydzieło Ludwika van Beethovena – Pieśni różnych narodów – jest popisem dla wszystkich wykonawców.

Wg Śmierci Ofelii i Studium o Hamlecie Stanisława Wyspiańskiego Stanisław Wyspiański, a za nim Rafał Matusz, reżyser spektaklu, proponuje nową…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!